Antalya İli Kepez İlçesi Mehmet Akif caddesinde yapılan Özel OFM Antalya Hastanesi;

Dört tarafı yol, 2700 metre kare arazi  üzerinde, 1780 metrekare zemin oturumunda, 14200 metrekare kapalı alanı olan bir bina olarak inşa edildi. 71 adet hasta yatağı, 48 adet yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 119 yataklı bir hastanedir.

Hastanemiz 3 bodrum kat ve 6 normal kattan oluşmaktadır.

Hastanemiz acil servis ünitesinde 24 saat acil tıp konusunda deneyimli hekimler tarafından hizmet verilmektedir. Kısa süreli müşahedeler, yoğun bakım ön hazırlığı, travma ve genel yaralanmalar gibi tüm acil müdahaleleri başarıyla uygulayacak deneyimli kadro ve gerekli teknik donanım hastanemiz acil servisinde mevcuttur.

Modern tıbbi cihaz ve yatak başı monitörleri ile donatılmış olan acil servisimizde 24 saat boyunca laboratuvar tahlillerinin ve radyolojik tetkiklerin yapılması mümkündür. Hastanemiz acil servisine başvuran hasta acil servis doktoru ve hemşiresi tarafından değerlendirilmekte, uygun tetkik ve tedavisi hemen yapılmakta, konsültasyon gerekiyorsa ilgili branş hekiminin zaman kaybetmeksizin duruma müdahale etmesi sağlanmaktadır.

Acil servis ünitesi, ilk müdahale için her türlü ekipmana, doktora ve teknisyen kadrosuna sahip ambulans hizmetleri ile desteklenmektedir. Hastaneye gelen acil çağrı ile 24 saat göreve hazır durumda olan ambulans ekibi, derhal harekete geçmektedir. Hastaya ulaşıldığı zaman gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra en güvenli ve seri şekilde hastaneye transferi sağlanmaktadır.