Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz mezoterapisi (mezolifting), cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.Ciltteki yaşa ve dış etkene bağlı olumsuz değişiklikler cilt dolaşımını bozar ve oksijenlenmeyi azaltır. Mezolifting cilt dolaşımını ve oksijenlenmeyi arttır. Orta yaş ve üstündekilerde, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış yıpranmış ve bakımsız ciltlerde,sigara ve alkol kullananlarda, beslenmesine dikkat etmeyenlerde, kuruluk veya sarkma şikayeti olanlarda yapılabilir. Ayrıca citteki kırışıklıklar ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak yapılması cildin sağlıklı, canlı ve daha genç görünmesini sağlar.

Mezolifting yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, organik silisyum, antioksidanlar (dimetilaminoetanol, selenyum,alfa lipoik asit gibi), nükleik asitler, vitaminler, mineraller, koenzimler ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir. Özellikle hyaluronik asit su tutucu özelliğinden dolayı deriyi nemlendirir ve hücreler arası aralığı destekler. Vitamin E ve C önemli antioksidanlar olmalarının yanında deriyi nemlendirme ve melanin üretimini baskılamada rol alırlar. X-ADN, DMAE, alfa lipoik asitin güneş ışığı, sigara ve oksidatif stresler sonucu oluşan doku hasarında yenileyici etkisi bulunmaktadır.

Mezolifting cilt sıkılaştırma ve sarkmaları toparlamak amacı ile boyun, kol, bacak, karın ve el bölgesine uygulanabilir.

Uygulama küçük iğnelerle yapılır ve çok hafif ağrı hissi uyandırabilir. Bu nedenle öncesinde kullanılan lokal anestezik kremlerle ağrı hissi egellenir.

Mezoterapi için önerilen birkaç tedavi şeması vardır. Bunlar:
• Birinci ay haftada bir, ikinci ay iki haftada bir ve sonra ayda bir seans ve bu şekilde 3 ay uygulama yapılır. Bu tedavi şeması özellikle sigara içenlerde veya çok kuru ciltlerde tercih edilir.
• 6 ay için ayda bir seans ve sonra idame tedavi 2-3 ayda bir şeklinde
• İlk bir ay her hafta sonra 6 ay ayda bir olacak şekilde
• 5-6 seans haftada bir, sonra 3-6 ayda bir uygulama yapılır.

*Uygulama sonrasında uygulama yapılan alanlarda küçük kabarıklıklar, kanama noktaları oluşabilir. Ancak bunlar 24- 48 saat içinde gerileme özelliğine sahiptir. Mezolifting sonrasında 8 saat kadar spor yapılmaz, yüz yıkanmaz ve 2 gün güneşlenme önerilmez.

Yapılan mezoterapi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin nemi, elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt parlak bir görünüme kavuşur. Mezolifting sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder. Mezolifting cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra mezolifting yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Mezolifting yapmadan önce en önemli nokta kesin bir tanı koyup enjekte edilecek karışımı doğru seçmektir. Hamilelerde, emzirenlerde, diabet ve kanser hastası olanlarda, immunolojik hastalığı olanlarda, iyoda karşı alerjisi olanlarda mezoterapi yapılmaz.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) pırıltılı, canlı, sağlıklı bir cilt için yapılabilecek basit, doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Paylaş:

Comments are closed.

Telefon

444 5 007

Email

info@ofmantalya.com

E-Randevu

Randeu Al

E-Sonuç

E-Sonuç
× Whatsapp