Bebek Dostu Hastane

Özel OFM Antalya Hastanesi olarak yazılı bir emzirme politikamız bulunmaktadır ve tüm çalışanlarımız bebekler için en ideal besinin “ANNE SÜTÜ” olduğunun bilincindedir.

Hastanemizde çalışan tüm sağlık personeli 20 saat (3 saat uygulama) ‘Başarılı Emzirme ve Anne Sütünün Önemi’ konusunda her 6 ayda bir güncellenen hizmet içi eğitimlerle bilgilendirilmektedir.

Hastanemize başvuran gebelere (32 hafta ve üzeri) anne sütünün önemi, başarılı emzirmenin yararları ve emzirme teknikleri konusunda eğitimler yapılmaktadır.

Hastanemizde doğumdan hemen sonra ilk bir saat içerisinde bebekler anneleri ile tensel temasta bulundurularak sağlık personeli tarafından emzirmeye başlamaları sağlanmaktadır.

Doğumdan hemen sonra tıbbi bir neden olmadıkça anne ve bebeğin aynı odada kalmaları sağlanmaktadır. Hastanemizde ayrı bir bebek odamız bulunmamaktadır.

Sağlık personeli tarafından annelere bebekleri her istediğinde ve sık sık emzirmeleri konusunda eğitim verilmektedir ve ‘Anne Sütü ve Emzirme Bilgilendirme Broşürü’ ile desteklenmektedir.

Tıbbi gereksinimler haricinde hastanemizdeki tüm bebekler sadece anne sütü ile beslenerek annelerin bebeklerine emzik, biberon kullanmamaları ve anne sütünden başka yiyecek, içecek vermemeleri konusunda bilgi verilmektedir.

Anneler bebeklerini ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemeleri, 6. aydan sonra uygun tamamlayıcı besinler ile birlikte 2 yaş ve ötesine kadar emzirmeleri yönünde teşvik edilmektedirler.

Annelere emzirme teknikleri gösterilmektedir ve bebeklerinden ayrı kalmak zorunda olduklarında anne sütü ile beslenmenin nasıl sürdürüleceği, sütlerini sağma ve saklama yöntemleri hakkında uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

Anneler hastanemizden taburcu olduktan sonra da emzirmeye devam edebilmeleri için anne sütü ve emzirmenin önemi, karşılaşacakları sorunları nasıl çözecekleri, bebeklerinin ve kendilerinin kontrollerini yaptırabilmeleri için hastanemizde Çocuk Polikliniklerine, Kadın Doğum Polikliniklerine ve Bebek Hemşiresine başvurabilmektedirler, ayrıca hastane dışında bağlı oldukları Aile Sağlığı Merkezlerine yönlendirilmektedirler.

Hastanemizin tüm birimlerinde bebek formüllerinin reklamı (afiş, broşür) ve numuneleri bulundurulmamakta olup uluslararası ‘Mama Kodu’ yasası tüm çalışanlar tarafından benimsenmekte ve uygulanmaktadır.

Bebek Dostu Hastane

Telefon

444 5 007

Email

info@ofmantalya.com

E-Randevu

Randeu Al

E-Sonuç

E-Sonuç
× Whatsapp