Yüz Estetiği Nedir?

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz hatlarınızın daha çekici daha dengeli olmasını istiyorsanız bu yazı dikkatinizi çekebilir. Yüzün bütününde uygulanacak birçok cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin kişiye uygun seçimi ve uygulanması ile yüz boyun bölgesinde daha çekici ve dengeli bir görünüm elde edilebilir ve özgüveni artırılabilir.

Yüz estetiği dediğimiz zaman aklımıza yüzün bütününde uygulanacak birçok işlem gelmektedir. Tabi ki kişinin şikâyeti olan bölgeye odaklanarak kişiye özel bir seçim yapmak ve uygulamak çok önemlidir.

Yüz ve boyun bölgesinin genel olarak 4 bölgeye ayırabiliriz. Tam olarak keskin bir sınırlar olmasa da

Üst yüz: Gözler ve yukarısnı

Orta yüz: dudak ve gözler arasındaki bölgeyi

Alt yüz: dudak altından boyna kadar olan alanı içerir.

4. Bölge olarak boyun bölgesini tek başına ele alabiliriz.

 

Hangi Alanları Kapsar?

Hastanın şikayetine göre yüz bölgesinin tamamı değerlendirilerek plan yapılır.

Bazen sadece burun estetiği, bazen boyun germe ve kaş kaldırma kombinasyonu, bazen de botulinum toksin enjeksiyonu dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan yöntemleri kapsar.

Yüzde yapabileceğimiz cerrahi işlemleri sıralayacak olursak:

Alt ve üst Göz kapağı estetiği, Kaş kaldırma, Orta yüz germe, Şakak Germe, Alın Germe, Yüz boyun Germe, Çene protezleri ile yüz şekillendirme, Rinoplasti, Badem Göz Estetiğİ, Yağ enjeksiyonu, ip askı uygulamaları ve bunların kombinasyonları şeklinde düşünülebilir.

Cerrahi olmayan işlemler ise

Kırışıklıklar için botoks enjeksiyonu, Hacim kayıpları için dolgu enjeksiyonları, Cildin parlaması güneş lekelerinin azaltılması için mezoterapi gençli aşısı uygulamaları, Bazı lekelerin lazerle silinmesi ya da lazer ile cilt yenileme olarak düşünülebilir.

 

Yüz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Yüz bölgesinde estetik amaçlı uygulamalar gerçekçi beklentileri olan herkes için uygun diyebiliriz. Yaşlanma belirtilerini azaltmak, doğuştan ya da sonradan olan deformitelerin düzeltilmesi, kırışıkların azaltılması, yüz hatlarının dengelendirilmesi gibi birçok amaca yönelik uygulanabilir.

 

Yüz Estetiği İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle Yüz Boyun bölgesinde bir estetik işlem düşünmekteyseniz Uzmanınızı iyi seçmelisiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık dalı yüzün- boynun-vücudun her bölgesinin estetik işlemlerine hakim ve bu konuda uzmanlaşmışlardır.

Sizi anlayan, beklentilerinizi dinleyen, en önemlisi de içtenlikle güvenebileceğiniz cerrahı seçmek sürecin en önemli parçasıdır.

Beklentilerinizin ne olduğunu, aynaya baktığınızda nelerin değişmesini istediğinizi tek tek Plastik cerrahınızla beraber konuşun.

Bazen 50 yaşındaki bir hastanın 20 yaşına geri dönmek istemesi veya burun ameliyatı olup göz kapaklarının güzel görünmesini isteyen hastalarımız olabiliyor. Bundan dolayı uzmanlık alanının yanında gerçekçi beklentileri olan hastaların ameliyat olması ameliyat başarısını en çok etkileyen faktörlerden biri.

Ameliyat öncesi fiziki muayene ile hastanın istekleri ile beraber değerlendirilip ameliyat planı yapılmalı tabi ki sonrasında Plastik cerrahınızın size önerdiği şekilde bakımlarınızı düzenli olarak yapmalısınız.

 

Yüz Estetiği İşlemlerinin Faydaları Neler Olabilir?

Yüz bölgesinde estetik işlemler yaptıran hastaların işlemlerin sonrasında genç ve dinamik görünmesi amaçlanmaktadır. Operasyon sonrasında genç ve dinamik görünen hastaların özgüveni de artmaktadır. Sosyal yaşantıları daha aktif olmaya başlamakta ve hastaların mutlulukları genel olarak artmaktadır.

Yüz ve boyun bölgesinde cerrahi ya da cerrahi olmayan estetik işlem düşünmekte iseniz Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi polikliniğimize muayeneye başvurup gelebilirsiniz.

Paylaş:

Comments are closed.

Telefon

444 5 007

Email

info@ofmantalya.com

E-Randevu

Randeu Al

E-Sonuç

E-Sonuç
× Whatsapp