OFM Hastanesi Beyaz Bayrak Ödülü

OFM BEYAZ BAYRAK GIDA GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

ANTALYA’da başta temizlik ve hijyen olmak üzere gıda mevzuatındaki kriterleri yerine getiren 49 işletmeye beyaz bayrak verildi. Beyaz bayrak işletmelere yüzde 25’in üzerinde ek maliyet getirse de gıda güvenliği açısından büyük önem taşıyor.

GIDA GÜVENLİĞİ OLMAZSA OLMAZ

Antalya Valiliği’nin güvenli gıda üretimi ve sunumu ile sürekliliğinin esas alındığı ‘Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği Ödülü’ 2006 yılından bu yana Türkiye’de sadece Antalya’da uygulanıyor. Türkiye’nin turizm ve tarım sektörlerinde ‘başkenti’ olarak kabul edilen Antalya’da, bu iki sektöre bağlı 500’ü aşkın beş yıldızlı otel başta olmak üzere, diğer kategorilerdeki otellerin yanı sıra, restoranlar, kafeteryalar, lokantalar, pastaneler gibi iş yerleri Beyaz Bayrak Ödülü kapsamında tutuluyor. Antalya’da Beyaz Bayrak Ödülü’ne sahip iş yeri sayısı ise 49. Gıdanın üretiminden sunumuna kadar tüm aşamaların izlenebilirliğinin sağlandığı bu sistem, işletmelere yüzde 25’in üzerinde ek maliyet getiriyor.

BEYAZ BAYRAKLI İŞLETME SAYISI 49

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Gıda Güvenliği Eylem Kurulu üyesi Baran Arslan, 2006’da başlatılan beyaz bayrak uygulaması kapsamında bugüne kadar 80 işletmenin hak kazandığını, zaman içinde ödül koşullarını devam ettiremeyip kaybedenler olduğunu ve iptal edildiğini söyledi. Şu anda beyaz bayrak ödüllü işletme sayısının 49 olduğunu belirten Arslan, mevzuatta belirlenen kriterleri özenle yerine getiren işletmeleri ödüllendirerek halka duyurmayı ve diğer işletmeleri de ödül almaya teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

BEYAZ BAYRAKLI İŞLETMELER

Antalya’da Beyaz Bayrak Ödülü’ne sahip 49 işletmenin 25’i otel. Ayrıca şubeleriyle birlikte 7 restoran, 6 kurum yemekhanesi ve 2 pastane ve dondurma işletmesinden oluşan beyaz bayrak ödülüne sahip olup OFM Antalya Hastanesi de Beyaz Bayrak ödülüne layık görülmüştür.

Paylaş:

Comments are closed.

Telefon

444 5 007

Email

info@ofmantalya.com

E-Randevu

Randeu Al

E-Sonuç

E-Sonuç
× Whatsapp