Gülümseyin

Özel OFM Antalya Hastanesi Gülümseyin

Gülümseyin

Güleryüzlü, samimi, genç ve dinamik bir Estetik Dermatoloji Doktoruyla keyifli bir sohbet yaptık. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzman Doktoru HÜRAY HÜGÜL, Özel OFM Antalya Hastanesi’ nde dermo-kozmetik konusundaki son trend çalışmalarıyla gündemde. Bize GÜLÜMSEME ve dudak estetiğini anlattı:

*** Dudaklarınızı ÖPÜCÜK yapın. Dudak çevrenizde dikine çizgiler görüyorsanız veya rujunuz bu çizgilerin arasına sızıyorsa sizde BARKOD LİNES var demektir.

Zaman içinde, sigara kullanımı, mimikler, cildin yapısı, güneşe maruziyet gibi nedenlerle dudak çevresinde birçok dikine çizgi ve oluk gelişebilir. Bunlara BARKOD ÇİZGİLERİ veya SMOKER LİNES ( Sigara İçici Dudağı) diyoruz. Son teknoloji, özel geliştirilmiş hyalüronik asid içeren dudak dolgularıyla ağız çevresindeki bu çizgileri yok ederek, dudakları eski doğal ve sağlıklı görünümüne kavuşturabiliyoruz.

***Gülümseyin. Eğer gülümsediğinizde ağız köşeleriniz aşağı doğru eğiliyorsa sizde MARTI KANADI GÜLÜŞÜ var demektir.

Toplumun %31-34’ünde rastlanan bu gülümseme şekli, yıllar içinde cilt sarkmaları da eklenince HÜZÜNLÜ AĞIZ görüntüsü oluşturmaktadır. Bu görüntüden öğle arası 15 dakikalık bir işlemle kurtulmak mümkün.

*** MONA LİSA GÜLÜŞÜ

Toplumda sıkça rastlanan Mona Lisa Gülüşü, üst dudak kenarlarında belli belirsiz yukarıya kalkıklık ile ince dudak yapısını içerir. Üst dudağa hacim artırıcı hyalüronik asid uygulamasıyla kolayca düzeltilebilir.

*** DİŞETİ GÜLÜŞÜ (GİNGİVAL DİSPLAY)

Eğer kahkaha attığınızda üst diş etleriniz fazlaca ön plana çıkıyorsa dudağınıza yapılacak müdahale ile daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ancak ileri düzey diş ve diş eti sorunlarında diş hekiminize başvurmanız gerekebilir.

*** YAŞLA BERABER OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER

Yaşlanmayla birlikte oluşan dudak değişiklikleri; üst dudak kalınlığında azalma ile enine uzama, dudak, diş ve yanak kenarı orantılarında değişiklikler, hacim azalması şeklinde sıralanabilir.
Yaşlandıkça konuşurken veya gülerken alttaki dişler daha fazla görünür, üst dişler diriliğini kaybeden üst dudak tarafından kapatılır. Dudağa eski doğal görünümünü vermek, kontür çizmek, kaybolan hacmi yenilemek ve protrüzyon dediğimiz dudak orantılarını düzeltmekle mümkün olabilir.

***AŞK KÜPİTİ (EROS KÜPİT)

Üst dudağın tam ortasındaki alandaki kalp şeklindeki güzel görünümlü bölgeye DUDAK KALBİ, üst dudak kenarındaki açısına AŞK-EROS KÜPİTİ diyoruz. Bu bölge; hacim veren dolgu enjeksiyonuyla belirginleştirilirse son derece popüler ve estetik bir görünüm oluşur. Ancak dudağın içine hacim vermek için mutlaka hyalüronik asid kullanmak gerekir. Böylelikle ortaya doğru irileşen, nemli dudaklar elde edebiliyoruz.

Artık eskisi gibi tam kalıcı veya çok uzun süre kalıcı silikon veya kalın bazlı dolgular tercih edilmemekte, abartılı görünüm oluşturarak toplum içinde dikkati çeken VAKVAK DUDAK, LASTİK DUDAK gibi uygulamalardan kaçınılmaktadır. Günümüzde doğal, yüz orantılarına uygun, güzel ve estetik açıdan hayranlık uyandırıcı dudaklar daha ön plandadır.

Doğal ve güzel görünümlü dudaklarınızla istediğiniz kadar gülüp kahkaha atabilirsiniz…

Paylaş:

Comments are closed.

Telefon

444 5 007

Email

info@ofmantalya.com

E-Randevu

Randeu Al

E-Sonuç

E-Sonuç
× Whatsapp